Akceptacja Siebie

Smutny scenariusz:
Świat bywa okrutny zwłaszcza dla nastolatków. Kiedy to przychodzi okres dojrzewania i w skutek tego wyskakuje nam pierwszy pryszcz nikt tym się nie martwi z upływem czasu problem zaczyna się pogłębiać, a my usiłujemy znaleźć lekarstwo na nasza przypadłość. Otwieramy szeroko oczy i nagle świat staje przeciwko nam. Ludzie patrzą na nas z góry, zaczynamy się oddalać od innych popadamy w depresje, brak motywacji. Postrzegamy siebie gorzej, traktujemy siebie źle. Wpadamy w szał, rozbijamy pierwsze lustro, bo nasza twarz wygląda coraz gorzej , pojawiają się pierwsze blizny, zaskórniki, wielkie pryszcze. Preparaty z reklam wcale nam nie pomagają, zamykamy się w sobie. Mamy wrażenie, że ludzie się nas brzydzą. Uważają, ze nic nie robimy z nasza cerą ,albo jeszcze gorzej ze się nie myjemy . Jest nam przykro, nie chcemy wychodzić z domu, tracimy znajomych. Rezygnujemy z dermatologa, bo nasz codzienny wysiłek przed lustrem nie przyniósł nam jakich kolwiek pozytywnych zmian. Stajemy się poglądami i ocenami innych. Nachodzi nas pytanie ,,kim jestem?’’ Nie pocieszajmy się krzywdą innych ludzi, bo ktoś umiera to mam czuć się lepiej, bo ktoś nie ma co jeść to ma mnie pocieszyć. Jak ja nie lubię powiedzenia ,,inni mają gorzej’’ Brzydzę się tymi słowami. Naszym problemem jest to i tego się trzymajmy. Także dorośli powinni się zastanowić co mówią i jak nas pocieszają. Bo każdy człowiek ma jakiś inny problem i powinien dążyć do jego rozwiązania.
Czasem dzieje się tak np. choćby w szkole, stajemy się ofiarami ,,Nie tylko Cię krzywdzą, sprawiają , że sam się krzywdzisz.’’ ,,Bądź mężczyzną. Bądź mężczyzną BĄDŹ MĘŻCZYZNĄ! ,,A czasami chce Ci się po prostu płakać.’’ ,,Niektórzy nawet nie potrzebują broni, ranią Cię słowami lub śmiechem. Sycą oczy patrząc jak się wykrwawiasz. Cieszą się, gdy musisz walczyć ze łzami. Gdy staje ci gula w gardle i się czerwienisz. Pewnego dnia wstajesz i nie poznajesz się w lustrze, ponieważ…uwierzyłeś im. Wtedy jesteś przegrany.’’

Dobry scenariusz:
Najlepiej zacząć od definicji słowa:
Samoakceptacja – określenie postawy nacechowaną wiarą, zaufaniem i zdrowym szacunkiem dla samego siebie. Postawa taka sprawia, że jednostka może wykonywać i realizować swoje potencjalne możliwości, a także potrafi skorygować swoje zachowanie pod wpływem innych. Osoby, które akceptują siebie, mają pozytywne mniemanie o sobie i dobre samopoczucie.
Pryszcze to nie tak duży problem jak się wydaje, to raczej nasza psychika płata nam figla, bo mózg jest od myślenia i trzeba nakierować go na pozytywne myślenie. Oczywiście z dystansem do wszystkiego, żeby nie zrobić czegoś głupiego, ale to na pewno wiecie.
Bo pryszcze da się wyleczyć ,tak myślę i nie mam zamiaru się poddać. W życiu trzeba mieć jakiś cel, do którego się dąży. Najpierw zmierzysz się z takim problemem, później przyjdą inne problemy, albo i nie, ale będziesz wiedzieć , że masz dość sił by pokonać wszelkie przeciwności. Jeżeli ktoś nie akceptuje naszego wyglądu to już jego problem. Kiedyś umrzemy to nieuniknione, ale pamiętajmy kim jesteś i jacy jesteśmy. Jesteśmy piękni , silni i niezwykli. Nie bójmy się rozumieć innych a przede wszystkim pomagać im. Pomaganie to dobra rzecz, ale nie dajcie się też wykorzystać.

Którą drogę wybierzecie, zależy tylko od was Pamiętajcie Ważniejsza od makijażu jest OSOBOWOŚĆ.
Walczmy o szczytne cele, pomagajmy innym i traktujcie każdy dzień jakby miał być tym ostatnim, wtedy da się zrozumieć, że problem który nas zabija, może okazać się lepszą motywacją niż cokolwiek innego na tym świecie. Dziękuje za przeczytanie. Pozdrawiam.  haha

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: